راهنمای توکیدز
اولین گام برای استفاده از خدمات توکیدز، ثبت نام در سامانه توکیدز است. برای این کار وارد از طریق آدرس اینترنتی www.tokids.ir وارد صفحه اصلی سامانه شوید. سپس در بالای صفحه در سمت راست بر روی لینک ورود/ثبت نام کلیک نموده و یا بر روی دکمه سبز رنگ ورود به سامانه که در قسمت بالا و سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد کلیک کنید تا وارد صفحه ورود به سامانه شوید.

گر قبلا در سامانه ثبت نام کرده باشید می توانید با درج نام کاربری و رمز عبور خود از این صفحه وارد سامانه شوید ولی برای ثبت نام باید بر روی لینک ثبت نام در سامانه که زیر دکمه ورود قرار دارد کلیک نمایید. با این کار مراحل ثبت نام شما آغاز خواهد شد.


تصویر شماره 1) ورود به مراحل ثبت نام در سامانه


اولین برگه از فرم های ثبت نام مربوط به مشخصات فردی است. در این برگه نام و نام خانوادگی خود را با حروف فارسی درج نمایید. شماره ملی 10 رقمی خود را نیز ثبت کنید و آدرس ایمیلی که ما بتوانیم از آن برای ارتباط با شما استفاده نماییم را نیز با دقت درج نمایید. توجه داشته باشید که آدرس ایمیل www ندارد. ما از این آدرس ایمیل برای ارسال قوانین، اطلاعیه ها و قراردادها استفاده می کنیم بنابر این لازم است که به صورت مستمر این ایمیل را بررسی نمایید. در ادامه جنسیت خود را مشخص نموده و در نهایت تاریخ دقیق تولدتان را انتخاب نمایید. پس از تکمیل این اطلاعات و در صورتیکه کنار همه موارد تیک سبز رنگ خورده باشد می توانید با فشردن دکمه بعد به برگه دوم بروید و روند ثبت نام را ادامه دهید.


تصویر شماره 2) برگه ثبت مشخصات


برگه دوم مربوط به اطلاعات شغلی شما خواهد بود. لطفا با حروف فارسی عنوان شغلی خود و همچنین محل کارتان را درج فرمایید. لطفا از نوشتن شغل آزاد و یا دولتی خودداری فرمایید. (برای نمونه: شغل صاحب فروشگاه ورزشی/ محل کار: فروشگاه ورزشی راین و یا شغل: کارشناس دفتر حقوقی/ محل کار: اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر و یا شغل: دانشجو/ محل کار: دانشکده شهید چمران کرمان). در نهایت رشته و گرایش تحصیلی خود را درج نموده و سطح تحصیلات را از منوی باز شو انتخاب کنید. در نهایت با فشردن دکمه بعد به برگه بعدی بروید.


تصویر شماره 3) برگه اطلاعات شغلی


برگه بعدی مربوط به داده های حرفه ای شماست. لطفا در فیلد اول رشته ورزشی تخصصی که در آن مدرک مربیگری و یا مدرکی تخصصی دارید را وارد نمایید (برای نمونه: بازی و ورزش کودکان، بسکتبال، بازی درمانی و ...) توجه داشته باشید که این مدارک باید از طریق مراجع ذیصلاح قانونی صادر شده باشد و از مدت اعتبار آن نیز نگذشته باشد. در فیلد بعدی درجه مربیگری خود را وارد نمایید (برای نمونه: درجه 3، ملی یا بین المللی و ...) و در نهایت تصویر کارت مربیگری خود را با فرمت jpg یا png به صورتیکه تصویر کاملا واضح بوده و کلیه اطلاعات آن قابل خواندن باشد با حداکثر حجم 200 کیلوبایت بارگذاری نمایید. تصویر شما در کادر مربوطه نمایش داده می شود و در صورت واضح بودن آن دکمه بعدی را برای رفتن به برگه بعدی بزنید.


تصویر شماره 4) برگه ثبت داده های حرفه ای


برگه بعدی مربوط به مسیرهای ارتباطی شما می باشد. در این برگه ابتدا استان را انتخاب نمایید و سپس شهرستان را از لیست باز شو انتخاب کنید. سپس آدرس پستی دقیق خود را به همراه کدپستی 10 رقمی در کادر مربوطه درج نمایید. توجه داشته باشید نوشتن نام استان و شهرستان در این کادر ضروری نیست. از این آدرس جهت ارسال مدارک پستی، هدایا و گواهینامه ها استفاده می گردد. در کادر بعدی شماره تلفن ثابت محلی که آدرس آن را درج کرده اید به همراه پیش شماره و بدون فاصله و یا خط فاصله بنویسید (برای نمونه: 02132254784). کادر بعدی که عنوان آن نام باشگاه/ موسسه/ شرکت می باشد یکی از فیلدهای مهم و ضروری است به این دلیل که اطلاعاتی که در این کادر می نویسید در سربرگ آنالیزهایی که در آینده انجام می دهید درج خواهد شد. به همین دلیل لازم است که عنوان دقیق مرکز تخصصی خود را در آن درج نمایید (برای نمونه: مرکز مطالعات ورزش و سلامت توسا). چنانچه شما فاقد باشگاه یا مرکز می باشید می توانید اسم خودتان را در این کادر بنویسید (برای نمونه: دینا رفیعی ارزیاب رشد حرکتی کودکان). در کادر بعدی نیز آدرس اینستاگرام مرکز خود را وارد نمایید. ضرورتی ندارد که در ابتدای نام اینستاگرام خود کارکتر @ را درج نمایید. لازم به تذکر است که آدرس اینستاگرام شما نیز در سربرگ آنالیزها درج خواهد شد. چنانچه شما فاقد باشگاه یا مرکز می باشید می توانید آدرس اینستاگرام خودتان را در این کادر بنویسید. در نهایت و طبق روال قبلی با کلیک بر روی دکمه بعد به برگه بعدی منتقل خواهید شد.


تصویر شماره 5) برگه ثبت مسیرهای ارتباطی


آخرین برگه مشخصات کاربری شما را دریافت می کند. در کادر اول این برگه باید یک شناسه کاربری یکتا با حروف انگلیسی انتخاب نمایید. در صورتیکه نام کاربری شما موجود باشد یک تیک سبز رنگ در کنار آن ظاهر خواهد شد. در قسمت گذرواژه شما باید یک رمز عبور انتخاب نمایید که برای امنیت بیشتر باید دارای ویژگی های زیر باشد.

.به زبان انگلیسی باشد
.حداقل 8 و حداکثر 16 کاراکتر داشته باشد
.حداقل یک حرف بزرگ در آن باشد
.حداقل یک عدد در آن باشد

رمز عبور را مجددا در کادر تکرار گذرواژه وارد نمایید تا صحت آن تایید گردد. در کادر پایانی لطفا نشانه (لوگو) مرکز یا باشگاه خود را با فرمت jpg یا png با حداکثر حجم 200 کیلوبایت بارگذاری نمایید. لازم به ذکر است که این لوگو نیز در سربرگ کارنامه نهایی نمایش داده می شود. افرادی که فاقد باشگاه یا مرکز هستند می توانند عکس پرسنلی خود را با رعایت موازین قانونی بارگذاری نمایند. در صورتیکه این قسمت را خالی بگذارید به صورت پیش فرض لوگوی توکیدز در آن نمایش داده خواهد شد. در نهایت و در صورتیکه همه کادرها تیک سبز خورده باشد می توانید بر روی دکه بعد کلیک نموده و وارد مرحله نهایی شوید.


تصویر شماره 6) برگه ثبت مشخصات کاربری


در مرحله بعد باید حساب کاربری شما تایید شود. در این مرحله لازم است شماره همراه خود را در کادر مربوطه وارد نمایید. لازم به ذکر است این شماره هویت اطلاعات کاربری شما خواهد بود و در آینده قابل تغییر نمی باشد و اینکه از شماره ای استفاده فرمایید که در گذشته پیام های تبلیغاتی آن را نبسته باشید. بعد از ثبت شماره همراه باید با کلیک بر روی لینک با کلیه قوانین و شرایط موافقم ابتدا کلیه قوانین را مطالعه نمایید و در صورت موافقت تیک آن را بزنید. لازم به ذکر است که از نظر حقوقی با زدن این تیک شما متعهد به رعایت کلیه مفاد آن خواهید بود. توجه داشته باشد تا این مرحله می توانید با زدن دکمه قبل به برگه های قبلی دسترسی پیدا کنید و اطلاعات خود را ویرایش نمایید ولی با زدن دکمه آبی رنگ ثبت نام دیگر امکان بازگشت وجود نخواهد داشت. پس دقت لازم را در ثبت اطلاعات بفرمایید. در نهایت دکمه ثبت نام را بزنید و به مرحله پایانی بروید.


تصویر شماره 7) برگه تایید حساب کاربری


با فشردن دکمه ثبت نام یک شناسه به شماره همراهی که ثبت کرده بودید ارسال می گردد. شما زمان محدودی دارید که این کد را در کادر شناسه عبور (پیامکی) وارد نمایید (لازم به ذکر است چنانچه قبلا نسبت به مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی خود اقدام کرده باشید ممکن است این کد برای شما ارسال نشود). سپس روی دکمه تایید کد ارسال شده کلیک نمایید.


تصویر شماره 8) برگه تایید شماره همراه


در صورتیکه اطلاعات را صحیح وارد کرده باشد میزکار شما در سامانه توکیدز برای شما باز خواهد شد. ورود شما را به خانواده بزرگ توکیدز شادباش می گوییم.


تصویر شماره 9) میز کار اختصاصی شما در سامانه توکیدز


در قسمت بالا و سمت راست صفحه نام شما به عنوان کاربر سامانه نوع کاربری شما و نشانه مرکز شما درج شده است. در صورتیکه شما به سرور متصل باشید یک چراغ سبز رنگ در کنار تصویر روش می باشد. در اولین مرحله با کلیک بر روی نام خود وارد قسمت پروفایل شده و مشخصات خود را بررسی نمایید. در صورتیکه ایرادی در ثبت اطلاعات وجود داشت امکان ویرایش آن وجود ندارد و لازم است جهت انجام هرگونه تغییر در این اطلاعات در ساعات اداری به شماره واتس اپ 0903836340 پیام ارسال فرمایید.